Hatósági hír 2025. 04. 16 11:20
Vigyázat, átverés! Nyugdíjasoknak ígérnek kedvezményt előre utalás esetén.
Talán sokunknak megfogadható a következő pár gondolat
Az mindenképp elgondolkoztató, hogy rohanó világunk micsoda táptalajjal szolgál ilyennek, mint a koronavírus.
Éppen ezért gondoljuk azt, hogy ha lehetőség van rá, álljunk meg, mert kilehet és ki is kell zökkeni a hétköznapok őrületéből, mely mostani helyzetben sok izgalmat nem ad, maximum a közösségi oldalakon az ilyen-olyan véleménynyilvánítások olvasgatása. Mert ugye tudjuk, hogy mindenki jobban tudja és mindig van a megoldásra egy-egy probléma, vagy legalábbis nagyobb hírértéke van a bajnak és ezen szomjunkat kioltani vágyó oldalak gyártják a problémát, hogy aztán állj meg ott és szörnyülködj, sopánkodj…
Mit javaslunk mi?
Ha lehetőség van rá, fedezd fel az erdőt, a tájat. Kirándulj. Menj családdal, beszélgessetek sokat. Álljatok meg egy nagy fánál, mely túlélte őseinket és lehet, túlél minket is… -No nem a koronavírus végett.
Vegyél elő egy könyvet, olvass csak úgy magadnak, vagy ha van gyermek a közelben, -szomszéd is jó -olvass neki, jó móka lesz! Vagy beszélgessetek a múltról, gyerekkorról.
-Most, miközben írom a sorokat jutott eszembe, hogy ki ne emlékezne azokra a napokra -feltéve, ha a 70-es években már gyermekként ismerkedett a világgal, -mikor hétfőnként nem volt adás a tévében… Talán sokunknak a legszebb pillanatokat hozta. Előkerült a mesekönyv a diavetítő! Nem volt pánik, viszont volt jókedv.
Jó lehetőség hogy megálljunk, hogy örüljünk annak, ami körbevesz, legyen az egy erdei ösvény, egy könyv, egy régi játék vagy a saját családunk.
Vannak, akik ezt nem tehetik meg, akikre most különös felelősség hárul. Egészségügyi dolgozók, döntésvégrehajtók, döntéshozók… lehetne sorolni
Vigyázzunk, figyeljünk egymásra!
Ez nem az-az időszak amikor a határaikat kell feszegetni, hanem a határainkon belül látni és érezni.
Útirány.hu
S.Lajos
Hatósági hír 2025. 04. 16 11:20
Vigyázat, átverés! Nyugdíjasoknak ígérnek kedvezményt előre utalás esetén.
Populáris hír 2025. 04. 10 11:46
2 0 2 5 . NAGYBÖJT
Populáris hír 2025. 04. 11 14:24
Az MH Böszörményi Géza Csapatgyakorlótér Parancsnokság kezelésében lévő hajmáskéri és bakonykúti honvédségi területeken.
Populáris hír 2025. 03. 27 11:43
Sóly Község Önkormányzata pályázatot hirdet Közalkalmazotti jogviszony (Kjt.) keretében
Populáris hír 2025. 03. 31 16:20
A Szent István Pálinka Lovagrend Sóly Egyesülete, a tombola bevételének egy részét egy daganatos gyermek gyógykezelésének támogatására ajánlották fel.
Hatósági hír 2025. 03. 20 18:47
Veszprémi Rendőrkapitányság bűnmegelőzési hírlevél
Populáris hír 2025. 03. 20 14:19
Bakonynánai Oktatási, Kulturális és Sportalapítvány
Kulturális hír 2025. 03. 16 18:08
Gratulálunk Magyar József Ferencné „Ilusnak”-nak
Populáris hír 2025. 03. 05 09:03
Év Embere 2024 verseny Veszprém Vármegyében
Csesznek Turisztika 2025. 03. 04 10:28
Hatósági hír 2025. 02. 25 13:47
Veszprémi Rendőrkapitányság bűnmegelőzési hírlevél
Populáris hír 2025. 02. 20 13:58
Az MH Böszörményi Géza Csapatgyakorlótér Parancsnokság kezelésében lévő hajmáskéri és bakonykúti honvédségi területeken.