Kulturális hír 2026. 03. 03 15:51
A szervezők a program- és időpontváltozás jogát fenntartják!
Szeptember beköszöntével, a gímszarvas párzási időszakára tekintettel a Keleti-, és a Déli-Bakony erdeiben gazdálkodó VERGA Zrt...
Szeptember beköszöntével, a gímszarvas párzási időszakára tekintettel a Keleti-, és a Déli-Bakony erdeiben gazdálkodó VERGA Zrt. ismételten erdőlátogatási korlátozást vezet be a csatolt térképeken feltüntetett vadászterületeire. A korlátozások szeptember 1. és október 15. között kerül bevezetésre, délután 16 órától reggel 9 óráig. Az intézkedés miatt kérjük a túrázók megértését.
A korlátozás célja, hogy a gímszarvas állomány számára oly fontos párzási időszakban az erdő- és vadgazdák megfelelő nyugalmat és csendet biztosítsanak a vadak számára. A felfokozott idegállapotban lévő szarvasbikák ilyenkor mellőzik az egyébként tőlük megszokott óvatosságot, nemcsak az éjszakai órákban, de a nappali világosban is űzik, kergetik a gímszarvas teheneket. A terület nyugalmának megtartása alapvetően szükséges ez az intézkedés, mivel a szarvasbőgés időszakában egyre többen indulnak maguk bőgést hallgatni, éjszakai túrákat szerveznek, felkeresik a vadbúvó helyeket, ami adott esetben meghiúsítja a szarvasbőgést, és ezáltal a biztonságos vadgazdálkodást is.
Éppen ezért a VERGA Veszprémi Erdőgazdaság Zártkörűen Működő Részvénytáraság a szeptemberi szarvasbőgés időszakára hivatkozva erdőlátogatási korlátozást rendelt el. A hatályos jogszabályok értelmében azonban az erdőterületet a nappali időszakban gyalogosan, emberi erővel hajtott kerékpárral és lóval bárki látogathatja. A korlátozás érinti a kijelölt turista- és kerékpárutakat is, azonban nem érinti a Gulya-dombi Parkerdő és a Veszprém 21-es erdőtag területét. A korlátozás időszaka szeptember 1. és október 15. között a késő délutáni és az éjszakai órákra szó (16:00 – 9:00 között).
Az intézkedésről a VERGA Zrt. értesítette az érintett önkormányzatokat, természetjárókat és a vadászatra jogosultakat, a főbb megközelítési útvonalakon figyelmeztető táblákat helyezett ki, valamint társaság honlapján (www.verga.hu) felhívást tett közzé. A szervezett túrákat, rendezvényeket előzetes egyeztetés és hozzájárulás után a korlátozás ideje alatt is megrendezhetik.
Fontos tudnivaló, hogy a Bakony déli és keleti területei több mint 100 éve lőtéri területek. A szeptemberi időszakban is aktív katonai igénybevétel és éleslövészetek zajlanak a különböző szektorokban, ezért mindenképp célszerű tájékozódni az érintett katonai szervezettől (MH Bakony Harckiképző Központ) a túrázási lehetőségekről.

Nagyobb térképért kattintson ide! Kab-hegyi vadászterület

Nagyobb térképért kattintson ide! Királyszállási és Zirci vadászterületek
Kulturális hír 2026. 03. 03 15:51
A szervezők a program- és időpontváltozás jogát fenntartják!
Jásd Populáris hír 2026. 03. 03 15:02
Marketinghez értő, kultúrában jártas, kapcsolatokkal rendelkező, tárlatvezető munkatárs 4 órás vagy 8 órás, rugalmas munkaidő
Populáris hír 2026. 03. 03 11:46
Ne nyisd meg a mellékletet, ellenőrizd a feladót, és légy körültekintő...
Populáris hír 2026. 02. 25 16:11
2026. március 7-től 8-ig és március 28-tól 29-ig
Közszolgálati hír 2026. 03. 03 16:00
Lőtérértesítő Közszolgálati hír a MH Böszörményi Géza Csapatgyakorlótér Parancsnokság kezelésében lévő honvédségi területeken.
Közszolgálati hír 2026. 02. 06 12:31
FIGYELEM!
Populáris hír 2026. 02. 06 09:06
A fejlesztés nem csupán a felhasználói felületet érintette...
Populáris hír 2026. 01. 21 15:17
Az önkormányzat és a civil szervezetek programjai 2026. augusztus 31-ig
Bakonybél Populáris hír 2026. 01. 20 13:50
FORRALTBOR FŐZŐ és HÁZI PÁLINKA MINŐSÍTŐ VERSENY
Közszolgálati hír 2026. 01. 15 12:42
Kérjük a túrázókat, kirándulókat, hogy kerüljék ebben az időpontban az érintett területet
Populáris hír 2026. 01. 10 11:59
A fejlesztés nem csupán a felhasználói felületet érintette...
Közszolgálati hír 2026. 01. 28 16:18
Lőtérértesítő Közszolgálati hír a MH Böszörményi Géza Csapatgyakorlótér Parancsnokság kezelésében lévő honvédségi területeken.